16-400 Suwałki, Chopina 8 D
Tel.: +48 506 577 505
dagmaradobrzyn@gmail.com
Godziny otwarcia:
Pon. 13-18
Wt. - Czw. 9-16
Pt. 9-13
PORADY - Godne rozstanie
Zegar biologiczny psa jest niestety zdecydowanie krótszy od naszego. Pies w wieku około 10 lat to już weteran wymagający stałej opieki właściciela. Często choroba rozwija się powoli, podstępnie, nie ujawnia się latami, a na koniec atakuje z rozmachem. Schorowane zwierzę staje się coraz mniej aktywne, nawet 10-minutowy spacer jest dla niego zbyt dużym wysiłkiem. Upośledzeniu ulegają narządy wewnętrzne, buntuje się układ oddechowy, pojawia się niewydolność krążenia. Pies miewa problemy natury emocjonalnej, unika kontaktów z pobratymcami, a w skrajnych przypadkach - nawet z opiekunem. Może nagle zacząć się zachowywać agresywnie. Często właściciele nie radzą sobie z tym i trafiają do lekarza weterynarii czy psychologa zwierząt z pytaniem: co dalej?
PORADY - Warto przeczytać "Jak mogłeś?"
Kiedy byłam mała, moje błazeństwa śmieszyły cię do łez. Nazywałeś mnie swoją dziewczynką. Zostałam twoim najlepszym przyjacielem pomimo wszystkich pogryzionych butów i zamordowanych przeze mnie poduszek. Kiedy byłam "niegrzeczna" groziłeś mi palcem i pytałeś: "jak tak możesz?", ale już za chwilę ustępowałeś. Przewracałam się na plecy, a ty drapałeś mnie po brzuszku. Trochę długo trwało zanim przyzwyczaiłam się do życia w mieszkaniu. Ty byłeś ciągle okropnie zajęty, ale pracowaliśmy nad tym wspólnie...
PORADY - Przygotowanie psa i kota do zabiegu chirurgicznego
Bywa, że stan zdrowia zwierzęcia wymaga interwencji chirurgicznej. Poziom medycyny weterynaryjnej pozwala dziś w większości przypadków skutecznie zmniejszyć do minimum ryzyko zabiegu, choć tak jak w przypadku chirurgii u ludzi zawsze istnieje pewne niebezpieczeństwo. Każdy zabieg jest związany ze stresem i bólem odczuwanym przez pacjenta. Lekarz weterynarii ma dziś do dyspozycji środki pozwalające na ich skuteczne ograniczenie. Postępowanie właściciela zwierzęcia może przyczynić się do ograniczenia ryzyka zabiegu jeśli będzie on przestrzegać poniższych wskazań...
PORADY - kastracja i sterylizacja
Ponad połowa wszystkich urodzonych każdego roku psów i kotów ginie tragicznie albo umiera z braku opieki, ponieważ nie starcza dla nich ludzkich domów. Kastracja pomaga w rozwiązywaniu problemu nadmiernie licznej populacji bezdomnych zwierząt oraz wielu problemów ze zwierzętami domowymi. Jest to rutynowy zabieg chirurgiczny wykonywany w gabinetach weterynaryjnych. Daje stuprocentową pewność uniknięcia niepożądanego miotu, pomaga uniknąć szeregu chorób o podłożu hormonalnym, wpływa na złagodzenie zachowania kotów i psów.
PORADY - metody antykoncepcji u psów i kotów
Antykoncepcja weterynaryjna to: zapobieganie nie planowanemu rozmnażaniu się zwierząt, zapobieganie występowaniu objawów rui (cieczki) u samic, hamowanie zachowań płciowych u samców. Metody antykoncepcji można podzielić na naturalne i sztuczne.